O nas

Szanowni Goście…

...w sąsiedztwie przepięknych lasów i ciągle płynącej rzeki powstała restauracja i pokoje Dolina Warty. Powstał z naszej miłości do piękna przyrody, przestrzeni i aktywnego wypoczynku. Stworzyliśmy wyjątkowe miejsce, do którego wszyscy będziemy mogli uciec od zgiełku, gwaru miasta i ogromnego tempa dzisiejszego życia.

Będziemy tu odpoczywać i nabierać energii. Zaprojektowany przez ludzi kochających aktywny wypoczynek, wolność i przyrodę, lubiących estetykę i wygodę, wrażliwych na piękno, czeka na gości o podobnych zamiłowaniach. Nowa Wieś Podgórna to miejsce leżące nad rzeką Wartą, z samej nazwy wynika, że położona jest z różnicą przewyższenia, między jedną częścią wsi a drugą, na około 74 metry. Z tegoż przewyższenia spoglądając, widać urzekający, naturalnie ukształtowany brzeg Warty, łagodnie opadający ku wodzie, raj dla wędkarzy, kajakarzy i wszelkiego rodzaju wodniaków. Miejscowość położona jest na terenie Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego, w bezpośrednim sąsiedztwie Żerkowsko – Czeszewskiego Parku Krajobrazowego. Kraina ta zachwyca ogromem lasów, łąk oraz różnych gatunków ptactwa o randze międzynarodowej. Codziennie budzi Nas śpiew ptaków, a w ciepłą noc umilą czas świerszcze. Podczas spacerów leśnymi ścieżkami często widujemy sarny, zające, lisy, bociany i liczne gatunki ptactwa… Zapraszamy wszystkich, byście mogli razem z nami poznać i zachwycić się skarbami polskiej przyrody.

Jest to miejsce rozlicznych zielonych połaci, wiekowych rozłożystych dębów, pełnych grzybów, jagód i natury lasów. Zwierzyny ciągnącej do wodopojów, przeróżnych kęp zarastających nadwarciańskie rozlewiska. Mokradeł pełnych żurawi, czapli siwych, dzięciołów, kukającej kukułki, sów, a nawet orłów bielików czy ukrytych w przeróżnych zakamarkach i zagłębieniach nietoperzy.

Jest jeszcze jedna rzecz, obok której człowiek nie pozostanie bez wrażliwości…to piękno wiejskiego krajobrazu i bogactwo wiejskiej tradycji, którą można zastać w Dolinie Warty. To zapach skoszonej łąki, złoty kolor zbóż latem, niekończące się pola i lasy, białe kapliczki na rozdrożach… bezcenne i niepowtarzalne.